SpiritoLiberoTen blog znajduje się w serwisie niepodległy.pl
Dowiedz się więcej.

« niepodległy.pl
artykuły najwyżej ocenione
Powitanie
 strona główna działy tagi szukaj 
Polska2019.07.18 22:37

"Jestem Polakiem i mam polskie obowiązki"

   
 

Wszyscy znają te słowa Romana Dmowskiego. Problem jednak jest w tym, że każdy rozumie je na swój sposób.

Chciałbym napisać jak ja je rozumiem i jaki ma być cel tego forum. To nie jest forum "wszystkich Polaków". Bo są Polscy i polskojęzyczni. Tym drugim dziękuję za uwagę.


 

Moją odpowiedź na mądre słowa R. Dmowskiego zawarłem w 10 tezach. To takie moje osobiste Wyznanie Polskiej Wiary. Mam nadzieję i chciałbym, żebyśmy wokół tych tematów prowadzili dyskusje, debaty, kłótnie i co tam jeszcze.

Bieżączka polityczna to strata czasu. Polski nie odzyskamy w parę lat. Księdzu Wawrzyniakowi budowanie społeczeństwa obywatelskiego w Wielkopolsce zajęło całe życie. Ale opłaciło się bo tylko Wielkopolska i Kujawy, dzięki świadomym elitom potrafiły obronić się przed germanizacją a w odpowiedniej chwili chwycić za broń i wywalczyć Wielkopolskę i duzą część Kujaw dla Rzeczpospolitej. Te elity, ktore zorganizował ksiadz Wawrzyniak skladały się z przedstawicieli szlachty, kupcow i przedsiebiorcow oraz chlopstwa. Ja wywodze sie z tych ostatnich. Trud niektórych naszych dzisiejszych "sojuszników" poszedł na marne. Wielkopolska i Kujawy stała się integralną częścią RP.

Jestem dłużnikiem mojego dziadka Serwacego bo żeby nie On i jego towarzysze broni to pewnie też bym się urodził tylko, że mówiłbym po niemiecku a na imię miałbym Hans (?) albo inny Jurgen.

I po to jest ten skromny, narazie, portal. Mam nadzieje, że to będzie prawdziwie polska płaszczyzna wymiany dobrych pomysłów.

A z trollami dam sobie radę, wiecie, że mam w tym pewną wprawę :)

No to czas na 10 propozycji  Ruszkiewicza. (Liczba z Mojżeszem przypadkowa)

1. Polska Rodzina składa się z Matki, Ojca i dzieci poczętych według prawa naturalnego. Jest jedyną, podstawową komórką społeczeństwa.

2. Polski Ojciec, Mąż i Syn bronią polskiej ziemi. To ich obowiązek i zaszczyt. Żadnych obcych wojsk na terenie Rzeczypospolitej.

3. Polski Rolnik jest jedynym użytkownikiem polskiej ziemi. Dba o nią, żywi i broni.

4. Polski Przedsiębiorca ma uprzywilejowaną pozycję w polskiej gospodarce. Kapitał ma narodowość.

5. Polskie Panstwo dba o prawa każdego pracownika do godnych warunków pracy i płacy oraz otacza szczególną opieką emerytów, dzieci i osoby niepełnosprawne.

6. Polskie Państwo prowadzi, przyjazną, niezależną, suwerenną i symetryczną politykę wobec sąsiadów, bliższych i dalszych.

7. Polski Bank Narodowy jako jedyny ma suwerenne prawo do emisji pieniądza nie obarczonego długiem na potrzeby rządu RP z pominięciem tzw. lichwy.

8. Polski Żołnierz walczy tylko w obronie Ojczyzny. Nigdy poza granicami w imię cudzych interesów.

9. Wiara i wyznanie każdego Polaka jest jego prawem i przywilejem i jako taka jest otoczona szczególną ochroną państwa.

10. Tak nam dopomóż Bóg.

To tyle. Zapraszam na udeptane pole.

Jarek Ruszkiewicz

 

 
1023 odsłony  średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Polska.
Re: "Jestem Polakiem i mam polskie obowiązki" 
miarka, 2019.07.18 o 22:58
Dobre. Tylko co do punktu 6-tego mam obiekcje. Tu powinno być odniesienie do
- Narodu Polskiego jako Suwerena i władzy zwierzchniej władz państwowych w Polsce.
Ja uważam że
- PAŃSTWO jest od realizacji a nie prowadzenia polityki. Że
- PAŃSTWO ma walczyć o cele które mu wyznacza polityka suwerennego Narodu Polskiego.
To
- Naród Polski jest odpowiedzialny za dobrą przyszłość Polski i Polaków, a władze polityczne i obywatele pełnią obowiązki i trwają w lojalności wobec Narodu Polskiego.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Jestem Polakiem i mam polskie obowiązki"   
Spiritolibero, 2019.07.19 o 00:31
Mówimy o tym samym. Napisałem to haslowo a Ty rozbierasz na czynniki pierwsze...

O tym mamy rozmawiać!

Oj... Będziemy się ścierać :)

Pozdrawiam z Kujaw
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Jestem Polakiem i mam polskie obowiązki" 
miarka, 2019.07.19 o 00:47
"Oj... Będziemy się ścierać :)"

Co się ściera to się i dociera :-)
Czasami trzeba przebyć długą drogę, a i tak powrócić gdzie się było. Różnica w tym, żeby wrócić mądrzejszym.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Jestem Polakiem i mam polskie obowiązki"   
Spiritolibero, 2019.07.19 o 01:58
Dokładnie Panie Miarko
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Jestem Polakiem i mam polskie obowiązki"   
Światowid, 2019.07.18 o 23:16
Na szybko mam takie uwagi:
9. Wiara i wyznanie każdego Polaka jest jego prawem i przywilejem i jako taka jest otoczona szczególną ochroną państwa.

Wiara lub bezwyznaniowość jest sprawą prywatną każdego człowieka, bez relacji do jego obowiązków wobec państwa i narodu. Wiem, że wiele osób definiuje się na pierwszym miejscu przez wyznanie, a dopiero na kolejnym przez narodowość, problem w tym, że to jest mieszanie porządku politycznego - publicznych obowiązków obywatela i członka narodu - ze sprawami prywatnymi. O ile w kwestiach dotyczących spraw narodu (wspólnego interesu) i urządzenia państwa możemy dojść do porozumienia na gruncie stricte racjonalnym i utylitarnym, o tyle w kwestiach religijnych zaangażowane są wyłącznie emocje. Ludzie rodzą się z różnymi poziomami potrzeb religijnych i różnymi zdolnościami zawieszania sceptycyzmu (racjonalizmu). Z tego powodu łączenie religii i spraw narodowych musi wprowadzać w społeczeństwie rozłam.
W I Rzeczypospolitej innowiercy, którzy za czasów Zygmunta Augusta byli propaństwowi i zaangażowani politycznie, zostali z czasem wypchnięci z życia politycznego narodu, a nawet - z powodu szykan inspirowanych przez jezuicką mafię - uczynieni zapleczem politycznym zaborców. Rozdzielenie kwestii wyznaniowych i polityki narodowej jest lepszym rozwiązaniem, bo nikogo (z Polaków) nie zostawia poza narodem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Jestem Polakiem i mam polskie obowiązki"   
Spiritolibero, 2019.07.19 o 00:25
Wiara jest bardzo ważna (a przynajmniej powinna być) w każdym domu. Nie ma miejsca na żadne zboczenia LGB i coś tam.
Jak nie ma Wiary w domu to dzieci się wykoleja.
To prosta zasada, którą chcą podważyć.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Jestem Polakiem i mam polskie obowiązki"   
Światowid, 2019.07.19 o 01:07
Powiedzenie "złego kościół nie naprawi, a bobrego karczma nie zepsuje" jest dość starą mądrością ludową.

Jeśli ktoś nie poczuwa się do tej czy innej religii, to jeszcze nie znaczy, że popiera LGBT. W krajach demokracji ludowej zwanych przez różnych nieuków komunistycznymi mimo ateizmu partii komunistycznych forsowano konserwatywną obyczajowość ("moralnośc socjalistyczna"), a nie rozwiązłość i różne LGBT.

Dzieci potrzebują wzorców osobowych, prawidłowych wzorców ról płciowych, a te można im dostarczyć i bez wiary w pakiecie. Monopolizowanie pożądanych społecznie wzorców zachowań i postaw przez określone wspólnoty religijne jest uzurpacją.

Zachodzi nawet coś odwrotnego, "wiara" jest sprzedawana ludziom poprzez bezczelne doklejanie jej do pożądanych społecznie postaw / zachowań i tworzenie iluzji, że tylko dzięki "wierze" są te postawy / zachowania możliwe.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Jestem Polakiem i mam polskie obowiązki" 
miarka, 2019.07.19 o 01:53
"Dzieci potrzebują wzorców osobowych, prawidłowych wzorców ról płciowych, a te można im dostarczyć i bez wiary w pakiecie".

Owszem, potrzebują. Problem że ten pakiet stoi albo na strachu albo na miłości, i gdy ich zabraknie wszystko się sypie. - A to łatwo zdestabilizować.
Natomiast religia może stać na spójnym systemie któremu się służy w wolnej, dobrej i świadomej woli, systemie stabilnym i z mocną, szlachetną, ideową motywacją. To zaś jest niezawodne.

Owszem, religie też można traktować magicznie, czy powierzchownie i interesownie. Myślę że o takich ludziach religijnych mówisz, może i o licznej grupie, ale przecież to nie o to chodzi.

Chodzi przede wszystkim o stabilny i moralny ład w życiu naszych społeczności. A dobrze rozumiana religijność funkcjonuje z nadmiarem służebności na tyle dużym że stanowi bufor konieczny na czasy destabilizacji.
Tego się żadną sztuczką nie podrobi. - Prawem czy nakazem władzy ani ideologią, strachem czy interesem nie zastąpi.


"Monopolizowanie pożądanych społecznie wzorców zachowań i postaw przez określone wspólnoty religijne jest uzurpacją"

A niby kto monopolizuje te "pożądane społecznie wzorce"? To raczej cecha ideologii a nie religii.
Religie to z zasady dostarczają motywacji uniwersalnych.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Jestem Polakiem i mam polskie obowiązki" 
miarka, 2019.07.19 o 00:34
Mam uwagi do tego fragmentu:
"O ile w kwestiach dotyczących spraw narodu (wspólnego interesu) i urządzenia państwa możemy dojść do porozumienia na gruncie stricte racjonalnym i utylitarnym, o tyle w kwestiach religijnych zaangażowane są wyłącznie emocje".

Te "sprawy narodu (wspólnego interesu) i urządzenia państwa" w których możemy dojść do porozumienia na gruncie stricte racjonalnym i utylitarnym" to tylko jedna z władczych funkcji moralności narodu nad celami politryki i zadaniami państwa oraz obowiązków władz państwowych i obywateli.
Drugie tu wielkie zadanie władzy zwierzchniej Narodu w Państwie jest stabilizacja tego co jest naturalne ludziom. Tu w szczególności idzie o sprawy jednoczącego nas rozumienia dobra. Tu też można się dogadywać choć już nie ze wszystkimi (np są tacy co uważają że dobre jest to co jest dobre dla nich.
Jest tu jednak sfera o której nie wspominasz a mianowicie naszych ludzkich i narodowych odpowiedzialności i służebności, w tym łask którym możemy udzielać innym, aby mogli nie tylko że wzrastać, ale i realizować z nami nasze cele.

To poważny błąd, bo bez patrzenia na powagę łaski skazani bylibyśmy na prawodawstwo "drukowane z powietrza".
Za łaską równouprawnienia idzie obowiązek współpracy dowolnych cudzoziemców w tym innowierców z łaskawcą - tutaj Narodem Polskim, idzie więc i wymóg lojalności.
Tutaj żadne "dogadywanie się nie wchodzi w rachubę - wola łaskawcy jest zawsze wolą wolną. Jego nic nie wiąże a nawet łasi udzielone może odbierać, a nawet powinien kiedy obłaskawieni do wspólnych celów nie zmierzają.

I teraz najważniejsze. Nasz polski system wartości na którym stoi i nasze prawo jest zgodny od samego początku Narodu i Państwa Polskiego z systemem wartości katolickich.
Jest możliwe rozdzielić instytucjonalnie życie religijne od życia obywatelskiego w Państwie, a nawet powinno być - czego uczy przykład Świadków Jehowy odmawiających "z powodów religijnych" służby wojskowej.
Nie jest jednak możliwe rozdzielenie wartości na których stoi Naród Polski od wartości ludzkich i katolickich, bo one się tak zrosły że się wzajemnie uzupełniają i motywują.
Dlatego to ci innowiercy muszą przyjmować ten obcy sobie system wartości dla użytku w przestrzeni życia publicznego Państwa Polskiego i dla zrozumienia polskiego spójnego prawodawstwa (dziś niestety już wymagającego odtalmudyzowania) aby wrócił do typowo polskiej spójności.
Nie ma innej możliwości, bo tylko spójny system wartości może skutkować spójnym zrozumiałym i samopodtrzymującym się systemem prawnym z prawem sprawiedliwym.

Nie jest więc prawdą że "w kwestiach religijnych zaangażowane są wyłącznie emocje".
- Bo są i wartości którym służymy, a zarazem stanowiące bazę dla naszych systemów prawnych i dla naszego rozumienia się przez podobny sposób rozumowania i podejmowania decyzji.
O ile więc rację co do tego że religia powinna być sprawą prywatną w stosunku do innowierców, to jednak nie jest prywatną w życiu publicznym Państwa.
Piszesz:
„Rozdzielenie kwestii wyznaniowych i polityki narodowej jest lepszym rozwiązaniem, bo nikogo (z Polaków) nie zostawia poza narodem”.
Owszem – można tu popełnić błąd i uprzywilejować religię katolcką, co oznacza dyskryminację religii innych.
W rzeczywistości religii katolckiej, a dokładniej to katolickiemu systemowi wartości należy się nie przywilej, a priorytet (pierwszeństwo) ze względu na system wartości konieczny dla wytworzenia i praktykowania dobrego prawa państwowego.
Co do „zostawiania poza Narodem” Polskim to się mylisz. To oni tylko chcą pozostawać poza Narodem. To oni z jakichś niecnych powodów swoją przynależność religijną wynoszą nad Naród. Od nich nikt nie żąda niczego oprócz uznania potrzeby zachowania pierwszyśtwo religii katolickiej w życiu publicznym państwa, a więc i zachowania lojalności względem Narodu z którego przyszłością chcą wiązać swoją przyszłość.
Jest też inna sprawa dotycząca tego „Rozdzielenia kwestii wyznaniowych i polityki narodowej”. Otóż grozi iż w przestrzeń tego rozdzielenia wedrze się prawo zewnętrzne, biurokracja, ideologia, poprawność, arbitraż i autorytet, a za nimi roszczenia i uzurpacje i praw i przywilejów – i zaraz zacznie być gorzej jak było.
Natomiast poprzestawanie na trwałych związkach systemów wartości jest w stanie zagwarantować ład moralny.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Jestem Polakiem i mam polskie obowiązki"   
Światowid, 2019.07.19 o 00:58
Ech ...
Proszę odstawić to, co Pan bierze i sypiać dłużej ... Gwarantuję, że będzie to Panu zaliczone jako większa zasługa na sądzie ostatecznym niż takie "elaboraty" ...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Jestem Polakiem i mam polskie obowiązki"   
Spiritolibero, 2019.07.19 o 05:19
No
. Zobaczę.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Jestem Polakiem i mam polskie obowiązki"   
Spiritolibero, 2019.07.19 o 01:23
Miarko,
Robisz dywagacje sięgając do czasów dzisiejszych.
Ja chcę odwołać się do czasów wspólnot plemiennych, które położyły podwaliny naszej,potem, świetności. A one były oparte na solidarności rodzinnej, potem
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Jestem Polakiem i mam polskie obowiązki" 
miarka, 2019.07.19 o 02:14
"Robisz dywagacje sięgając do czasów dzisiejszych.
Ja chcę odwołać się do czasów wspólnot plemiennych, które położyły podwaliny naszej,potem, świetności".

No to chyba będziesz miał kłopoty żeby to wyizolować z naszego dzisiejszego systemu wartości.
Bo raczej duchowych a nawet rozumowych argumentów o tym jak to drzewiej funkcjonowało to nie znajdziesz.
Nadto i ryzykowne to co znajdziesz z czasów przedmieszkowych, bo plemienna Lechia kończyła jako zdemoralizowana.
Ja proponuję pozostać przy zasadach "Mieszka i jego drużyny", a zatem i Państwie i Narodzie organizowanych wokół spójnego systemu wartości.
- Spójnego i spojonego, ujednoliconego jako zachowujący co najlepsze z mądrości plemiennych, ale i znajdujące daleko idące zgodności z nauką i przykładem Jezusa Chrystusa.
To one wraz z dynastią Piastów budowały i niepodległość i prawo, i wielkość Ojczyzny naszego Narodu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Jestem Polakiem i mam polskie obowiązki"   
Krzysztof J. Wojtas, 2019.07.19 o 08:35
Skoro p.9 - kiedy byłeś ostatnio u spowiedzi?

PS. Trochę cienkie.
Np. Opisujesz rolę państwa, a przecież jesteśmy Rzeczpospolitą. Sprawa wymaga bardzo wielu uściśleń.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Jestem Polakiem i mam polskie obowiązki"   
Spiritolibero, 2019.07.19 o 08:59
Następnym razem będzie "grubo" :P
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Jestem Polakiem i mam polskie obowiązki"   
Krzysztof J. Wojtas, 2019.07.19 o 09:08
Sugeruję - nie śpiesz się.

Moja rada: Jest czas na utworzenie opcji odrębnej obecnym strukturom rządzącym.
Ale jest to wyzwanie dużej klasy i nie da się takimi "bogojczyźnianymi" chwytami tego zbudować.
Jako obserwator - bo nie wiem w którym kierunku pójdziesz.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Jestem Polakiem i mam polskie obowiązki"   
Spiritolibero, 2019.07.19 o 10:12
Postawilem moje punkty graniczne.
Dalej się nie da.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Jestem Polakiem i mam polskie obowiązki" 
miarka, 2019.07.19 o 12:01
"Postawilem moje punkty graniczne.
Dalej się nie da".

Punkty graniczne są konieczneale wobec tego co zewnętrzne. Nie mają jednak wpływu na to co wewnątrz, a tu nie będzie zgodnej drużyny bez jednakowego pojmowania słów i zwrotów, dobra i zła i celów.
- Tu w całym systemie wewnętrznych wartości jest potrzebna zgodność, bo to i wspólny sposób podejmowania decyzji i dokonywania wyborów, a w ogóle i zdolność osiągania porozumień które się dadzą dotrzymać. W szczególności to i baza pod spójny i dający się powszechnie praktykować sprawiedliwy system prawa.

Dlatego tego co dotyczy problematyki naszego wnętrza nie radzę pochopnie zamykać ani ograniczać ... oczywiście tylko na czas wypracowywania ustaleń.

Np. już widzę zgrzyt, bo użyłeś słowa "przywilej", a wobec spraw wewnętrznych sens ma "priorytet", czyli pierwszeństwo. - Ono nie dzieli, nie dyskryminuje nikogo, a każdemu pozwala zachować swoją tożsamość, a wspólne cele i tak będą osiągnięte.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Jestem Polakiem i mam polskie obowiązki"   
SZS, 2019.07.19 o 14:30
Co do punktu 1-go mam obiekcje.
Co z in-vitro? Przecież jest to zdobycz cywilizacyjna, podobnie jak aspiryna, penicylina czy przeszczepy.
Dlaczego mamy z tej formy prokreacji zrezygnować?
To może od razu cofnijmy się do jaskiń.
Bo tam obowiązywało prawo naturalne...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Jestem Polakiem i mam polskie obowiązki" 
Piotr Testowicz, 2019.07.19 o 15:04
Czyż nie dlatego, że to "zdobycz cywilizacyjna" cywilizacji śmierci?
I czy na pewno Pan zna znaczenie wyrażenia "prawo naturalne"?
Albo chociaż "prawo natury"?..
Hę?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Jestem Polakiem i mam polskie obowiązki"   
Lotna, 2019.07.19 o 16:15
Prawo natury prawem natury, a fakty są takie, że coraz więcej młodych ludzi jest niepłodnych. Im więcej GMO, szczepionek i geoinźynierii - tym płodność będzie jeszcze mniejsza i dla wielu osób prokreacja nie będzie możliwa. Szczególnie za kilka pokoleń.
No ale, oczywiście, względy religijne nie będą na sztuczne zapłodnienia pozwalały.
Ciekawe, że kościół nie wtrynia się rolnikowi, żeby nie siał GMO na polu, ale nie ma nic przeciwko ingerencji w jego sprawy rozrodcze.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Jestem Polakiem i mam polskie obowiązki" 
Piotr Testowicz, 2019.07.19 o 16:36
Ale czy wie Pani dlaczego Kościół jest przeciw in vitro?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Jestem Polakiem i mam polskie obowiązki" 
miarka, 2019.07.19 o 17:41
"...fakty są takie, że coraz więcej młodych ludzi jest niepłodnych. Im więcej GMO, szczepionek i geoinźynierii - tym płodność będzie jeszcze mniejsza i dla wielu osób prokreacja nie będzie możliwa. Szczególnie za kilka pokoleń.
No ale, oczywiście, względy religijne nie będą na sztuczne zapłodnienia pozwalały".

Dobrze że takie względy moralne są, że jeszcze ma kto ich bronić, bo jak wytłumaczyć możnym tego świata że są idiotami i samobójcami?

Co nam da jak będziemy szukali sztuczek dla podtrzymywania prokreacji jak jednocześnie będzie trwało niszczenie bazy naturalnej tą cywilizację podtrzymującej do takiego poziomu że już nie będzie możliwe jej naturalne trwanie. W takiej stuacji już nieuchronnym jest że przy byle tąpnięciu ludzkość zginie do spodu.

To te "GMO, szczepionki i geoinźynierię" trzeba zwalczać, skończyć z truciem środowiska naturalnego trzeba, bo pieniądze i na to, i na "in vitro" to pieniądze wyrzucane w błoto.


"Ciekawe, że kościół nie wtrynia się rolnikowi, żeby nie siał GMO na polu, ale nie ma nic przeciwko ingerencji w jego sprawy rozrodcze".

A o takim stosunku Kościoła do GMO to pierwsze słyszę.
Wieczna hańba tym co tu milczą i nie działają.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Jestem Polakiem i mam polskie obowiązki"   
SZS, 2019.07.19 o 20:40
Oczywiście że znam.
Nie będę Panu wyjaśniał wyższości prawa naturalnego (germanizm) nad prawem natury (latynizm)...
Można podyskutować nad odmiennością prawa naturalnego od prawa pozytywnego, ale nie w tym rzecz.
Skoro prawo naturalne jest niezbywalne, więc zostawmy go w tej formie, nie zamykając się jednak na jego późniejsze modyfikacje.
O to mi chodziło.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Jestem Polakiem i mam polskie obowiązki" 
Piotr Testowicz, 2019.07.20 o 06:20
"Modyfikacje prawa naturalnego"? To językowy lapsus, prawda?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Jestem Polakiem i mam polskie obowiązki" 
Wican, 2019.07.24 o 18:09
In vitro to zdobycz? Porównywalna z penicyliną? Tak naprawdę to eugenika i takie będą konsekwencje promowania in vitro
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Jestem Polakiem i mam polskie obowiązki"   
Lotna, 2019.07.19 o 16:31
Ad. 1).
Rodzina nie zawsze składa się z matki, ojca i dzieci. Czasami jest to jeden rodzic, czasami jest to rodzina wielopokoleniowa, czasami kombinacja powyższych. Takie rodziny również są podstawowymi komórkami społeczeństwa i to one, a nie instytucje religijne, powinny być pod ochroną państwa, o ile nie chcemy naszych rodziców dogorywających w domach starców.
Ad 9).
Znowu religia. Polska powinna być krajem świeckim, powinno być wyraźne oddzielenie kościoła, synagogi, meczetu i czego tam jeszcze, od państwa. Wyznanie religijne - lub jego brak jest prawem i osobistą sprawą każdego człowieka i żadna instutucji religijna nie powinna się cieszyć żadnymi przywilejami ani państwowymi dotacjami, ani ulgami podatkowymi.

Jesli kod moralny i etyczny będzie zapisany w system prawny - i egzekwowany, to wcale nie trzeba latać do spowiedzi do księdza, ani dawać na tacę, żeby wyrosnąć na przyzwoitego człowieka. Oczywście pod warunkiem, że szkoła nie będzie wprowadzała nowalijek cywilizacyjnych i będzie nauczała zgodnie z obowiązującym prawnie kodem etycznym.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Jestem Polakiem i mam polskie obowiązki" 
miarka, 2019.07.19 o 17:22
"Jesli kod moralny i etyczny będzie zapisany w system prawny - i egzekwowany, to wcale nie trzeba latać do spowiedzi do księdza, ani dawać na tacę, żeby wyrosnąć na przyzwoitego człowieka. Oczywście pod warunkiem, że szkoła nie będzie wprowadzała nowalijek cywilizacyjnych i będzie nauczała zgodnie z obowiązującym prawnie kodem etycznym".

Napisałaś to, co należy, co jest słuszne i oczywiste dla każdego. Problem że to nie ma szans na realne zaistnienie.

A to dlatego że i cywilizacja i etyka i prawo to są tylko zastępniki do odpowiednio: kultury, moralności i sprawiedliwości.
Dokładnie to są ich cienie, pochodne niższego stopnia, uproszczenia "ze względu na coś", i te różne "cosie" bywają jeszcze równouprawniane z odpowiednio: kulturą, moralnością i sprawiedliwością.

W rezultacie na pozór to tylko równouprawnienie odmienności, ale jest tu gorsza sprawa - tu dochodzi do równouprawnienia wartości niższego rzędu z wartościami wyższego rzędu.

Na każdym z tym poziomów obowiązuje zasada najbardziej znana od profesora Konecznego (w przypadku takiego równouprawnienia wygrywa to co stawia niższe wymagania).
Tak więc zamiast kultury będzie powoływanie się na "zdobycze cywilizacyjne" w rozumieniu dowolnej ideologii (a wszystkie one będą się wywodziły od ideologii satanizmu). Zamiast moralności będzie powoływanie się na zasady etyczne rozumiane prawniczo i dowolnie uzurpatorsko, z prawem czerpanym "z powietrza: "Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie. Nadto sprawiedliwość będzie fikcją - ochrona natury, tożsamości, własności, dóbr, zwłaszcza dóbr wspólnych narodu i rodziny będzie fikcją - nie obowiązkiem polityków, a prawem obywateli nadawanym przez polityków, i ich odbieranie kiedy im się spodoba.
Na tej drodze pochodnych nawet jakiekolwiek by było ustanowione prawo stanie się ono fikcją, bo jego pochodna jaką jest "poprawność polityczna" wyrośnie na ideologię w randze religii i to ona będzie narzucała system prawny zupełnie niespójny, stanowiący prawa w randze przywilejów, mające wzgląd na osoby, stosujące dowolną interpretację praw i to interpretacje wciąż zmienne, sytuacyjne, natury talmudycznej. Np. znów jak niedawno z programistami będzie "prawo się nie zmieniło, zmieniła się interpretacja, płaćcie podatki 5 lat wstecz według nowych zasad".

Jedna czego nie doceniasz, to i na każdym poziomie jest i recepta. Jezusowa recepta - nadstawiania drugiego policzka w obronie wartości wyższego rzędy.

To dlatego Kościół jest tak zwalczany. To dlatego w Polsce jest ta walka szczególnie zajadła, bo my (zresztą i my jako Polacy i Naród Polski) mamy system wartości który to uwzględnia.

To dlatego w Polsce religia katolicka musi pozostać na swoim miejscu (jedynie z pilnowaniem żeby nie jako uprzywilejowana tylko priorytetowa, pozwalająca więc każdemu realizować swoje cele, tylko późnie względem celów ważniejszych dla ogólu społeczności).
- A to dlatego że ona jest nam niezbędna jako wsparcie dla naszego systemu wartości i spójnego systemu praw państwowych, który z tego wynika, praw sprawiedliwych, praw w słyżbie narodowi i innonarodowcom oraz innowiercom którzy z Narodem Polskim chcą wiązać swoją przyszłość. - Lojalnie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Jestem Polakiem i mam polskie obowiązki"   
Lotna, 2019.07.19 o 17:49
To jest materiał na osobną dyskusję. Należałoby najpierw ustalić, albo sobie należycie wyjaśnić, jakie to są te nadrzędne wartości, które nie mogą się obyć bez księdza i całej wypasionej hierarchii, która za nim stoi, do Watykanu włącznie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Jestem Polakiem i mam polskie obowiązki"   
Spiritolibero, 2019.07.19 o 20:35
To właśnie ma być przyczynek do dyskusji. To mój punkt widzenia.
Jak masz inny to daj znać.

Całusy z Kujaw. Żniwa w toku ale nie jest tak dobrze jak się chwalilem... Ale damy radę i Polska głodna nie będzie.
Całuski :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Jestem Polakiem i mam polskie obowiązki"   
HADES, 2019.07.19 o 20:30
Lotna, 2019.07.19 o 16:31
100% RACJI

Jakakolwiek indoktrynacja jakiejkolwiek religii: WON ZE SZKÓŁ !!!
Jeśli któryś rodzic jakimś nieszczęściem chce tak psychicznie kaleczyć swoje dziecko od najmłodszych lat takimi opowieściami wytrzepanymi z mchu i paproci to trudno.... Ale wara mu i każdemu temu podobnemu od MOICH DZIECI !!!

Wolę poczytać im starego poczciwego Brzechwę niż te Żydowskie głupoty bo to i ma więcej sensu i jest dużo przyjemniejsze

Ale nic... Po woli, po woli, ale już ten kraj choć strasznie wolno to jednak NORMALNIEJE

Kto wie może za jakiś czas i powstanie portal w którym i ja w 100% zgodzę się z jego "linią programową" - bo do tej z jej kilkoma punktami NIE MA NAJMNIEJSZYCH SZANS

pkt 1

- Inwitro jest i powinno być jak najbardziej dopuszczalne
kobiety są zmuszane do rodzenia dzieci i "pseudo" dzieci niemal martwych, "wybrakowanych", ze śmiertelnymi chorobami, z gwałtów..... czyli w wielu przypadkach skazanych na śmierć oraz niechcianych a nie mają mieć prawa urodzić wymarzonych i zdrowych?
Popierdolone rozumowanie - no ale zgodne z przesłaniem Watykańskim bo czy urodzi się nieżywe czy zaraz po porodzie umrze to kasa z pogrzebu będzie - a jeśli będzie chore to tym bardziej i dłużej

- związki partnerskie mi w niczym nie przeszkadzają jeśli mają być w celach porządku prawnego typu dostęp do informacji niejawnych, dziedziczenie itd itp, lecz jakakolwiek adopcja dzieci: NIE WCHODZI W RACHUBĘ
Nie podoba mi się też tego promowanie - lecz z drugiej strony jestem pewien że gdyby nie było to tak zwalczane i wręcz tępione tylko każdy mówiąc krótko to OLEWAŁ to by nie musieli o to tak publicznie walczyć

pkt 2

Póki co jedynym jakimś choć minimalnym gwarantem odstraszania kacapów są bazy wojskowe armii USA - za ile i na jakich zasadach to oddzielna kwestia
Sami praktycznie nie mamy NIC, bądź inaczej mówiąc mamy GOOWNO i nie mamy ludzi do obsługi nawet takiego GOOWNA
Nasza "ARMIA" jest ślepa i głucha bo o to zadbał maciorowicz, oraz zasr....na ze strachu i niekompetencji po uszy na tyle że w wielu przypadkach gdy śpią to chronią ich dziadkowie z firm ochroniarskich a nie oni sami

pkt 5

chorych itd

pkt 9

Wiara każdego obywatela jest jego prywatną sprawą i NIE MA PRAWA BYĆ W JAKIKOLWIEK SPOSÓB OCHRANIANIA PRZEZ PAŃSTWO POLSKIE
Wiara to wiara - czyli WYOBRAŻENIE
Durnotą jest chronić czyjeś WYOBRAŻENIA
A tym bardziej karać za to że ktoś ma inne, bądź nie ma ich wcale

Kiedyś dawno temu w moim śnie moją żona była Pamela Anderson, gdy się obudziłem nie dość że nie było jej obok mnie to jeszcze dowiedziałem się że gdzieś daleko w USA bzyka się z jakimś Tommym LEE - lecz jakoś do sądu o gwałt go nie podąłem, ani jej o cudzołożnictwo i bigamię

pkt 10

Jak mi tego Boga przedstawicie i z chłopem ciut pogadam, oraz w czymś i dla mnie pomoże (np. mam do przesortowania ciut gratów, czy kawałek poletka do wykarczowania - zapewnię żarełko, picie, dojazd i powrót, oraz ciut kaski), to być może i ja się do tego zdania dołączę

Póki co nie znam chłopa - jak i nie znam nikogo kto by go znał
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Jestem Polakiem i mam polskie obowiązki" 
Wican, 2019.07.24 o 18:11
Wolisz Brzechwę, czyli Żyda? Gratuluję
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Jestem Polakiem i mam polskie obowiązki" 
Mariusz Głowiński, 2019.07.19 o 17:49
Hurra! Przeszedłem test na Polaka.(Chociaż, w sumie, czy jest się z czego cieszyć?)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Jestem Polakiem i mam polskie obowiązki" 
Zbigniew Jacniacki, 2019.07.19 o 20:41
(Chociaż, w sumie, czy jest się z czego cieszyć?)
Zaskakujące jak dużo Rodaków ma tego typu rozterki!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Jestem Polakiem i mam polskie obowiązki" 
Zbigniew Jacniacki, 2019.07.19 o 20:38
W porządku. Od stu lat powtarzamy o polskich obowiązkach. Prawie mantra patriotów. Czy nie czas na nowy element? Jestem Polakiem i mam współudział w dochodach publicznych?
Nie ten propagandowy"suwerenniany". Ale taki konkretny, notarialny , pisany... Synagoga i parafie też coś piszą o obowiązkach, ale o wiele chętniej o zyskach z państwa polskiego.
A rodacy mają być głównym źródłem dochodów za obietnice zbawienia lub odpuszczenia kary za czyny z kamiennego katalogu .

Niepodległy.pl to taki co ma m.in. zarejestrowane świadectwo współwłaścicielskie w państwie polski. Takie jak szlachta w Rzeczpospolitej.

To jest punkt wyjścia, moim zdaniem, do rozważań na temat " niepodległy".
Stać Cie na niepodległość albo nie stać.
Reszta jest technologią wojenną i cybernetyką społeczną.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Jestem Polakiem i mam polskie obowiązki"   
Spiritolibero, 2019.07.20 o 13:05
Powiem Ci Zbyszku tak.
Jak chłopaki od Mieszka czy Bolesława przejeżdali przez wieś to wszystko się zgadzało. A jak trzeba było iść na wojnę to nikogo nie brakowało.
To było Państwo
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Powitanie
Lcoyote → Spiritolibero
Re: Powitanie
Lcoyote → Natalia Julia Nowak
Re: Powitanie
Natalia Julia Nowak → Spiritolibero
Re: O wyższości Rosji Putina nad [...]
Lotna → miarka
Re: Turcja - NATO i S-400
Wican → Adam39
Re: Turcja - NATO i S-400
Adam39 → Wican
Re: Turcja - NATO i S-400
Wican → Spiritolibero
Re: Turcja - NATO i S-400
Repsol → Ikulalibal
Re: Turcja - NATO i S-400
Repsol → Zbig71
Re: Turcja - NATO i S-400
Ikulalibal → Spiritolibero
Re: "Jestem Polakiem i mam polskie obowiązki"
Wican → HADES
Re: "Jestem Polakiem i mam polskie obowiązki"
Wican → SZS
Re: O wyższości Rosji Putina nad [...]
Ikulalibal → Jan Twardowski
Re: O wyższości Rosji Putina nad [...]
Jan Twardowski → Ikulalibal
więcej…